Oferta Naboru ZSSiL nr 2 Na Rok Szkolny 2022/2023
- 10.05.2022
Technikum Samochodowe nr 2 im. Czesława Orłowskiego
ZAWÓD - Technik pojazdów samochodowych
5-letni cykl kształcenia
Planowany jest nabór do następujących klas (34 osobowych):
- Klasa I TOY1 - klasa pod patronatem Toyota Motor Poland — (j. angielski, j. niemiecki, przedmiot rozszerzony - j. angielski)
- Klasa I TOY2 - klasa pod patronatem Toyota Motor Poland oraz Sekcji Wioślarskiej AZS AWF Warszawa — (j. angielski, j. niemiecki, przedmiot rozszerzony - j. angielski)
- Klasa I BMW1 - klasa pod patronatem BMW Polska — (j. angielski, j. niemiecki, przedmiot rozszerzony - j. angielski)
- Klasa I BMW2 - klasa pod patronatem BMW Polska — (j. angielski, j. niemiecki, przedmiot rozszerzony - j. angielski)
- Klasa I MAN - klasa pod patronatem MAN&BUS — (j. angielski, j. niemiecki, przedmiot rozszerzony - j. angielski)
- Klasa I PW/Porsche — klasa pod patronatem Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Porsche Inter Auto Polska — (j. angielski, j. niemiecki, przedmiot rozszerzony - j. angielski)
- Klasa I PIM/Porsche - klasa pod patronatem Polskiej Izby Motoryzacyjnej oraz Porsche Inter Auto Polska — (j. angielski, j. niemiecki, przedmiot rozszerzony - j. angielski)
- Klasa I YAM/PC— klasa pod patronatem YAMAHA MOTOR EUROPE oraz pod patronatem Grupy PSA (Peugeot, Citroen, DS, Opel, Vauxhall) — ( j. angielski, j. niemiecki, przedmiot rozszerzony - j. angielski)
Branżowa Szkoła Samochodowa I stopnia nr 1
ZAWÓD - Mechanik samochodowy
3-letni cykl kształcenia
Planowany jest nabór do trzech klas (36 osobowych):
1. Klasa 1a, 1b, 1c — z nauczanym j. angielskim
Finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Motoryzacyjnego
- 20.06.2022
W Myślenicach odbył się finał XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Damian Talarek, Hubert Stępień i Jakub Banaszek, pod opieką p.Jakuba Dymowskiego. Nasz zespół zajął 10 miejsce w stawce 17 drużyn. Udział w finale pozwolił na zdobycie nowych doświadczeń, które chłopcy obiecali wykorzystać startując w turnieju w przyszłym roku.
WYNIKI KONKURSU „WARSZAWA POD LUPĄ. POZNAJ WAŻNE MIEJSCA WOKÓŁ NASZEJ SZKOŁY”
- 20.06.2022
Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami konkursu „Warszawa pod lupą. Poznaj ważne miejsca wokół naszej szkoły” zostali:
Patryk Sobota z klasy 2 BMW2
oraz
Tomasz Grzelak z klasy 2MAN.
Dziękujemy za ciekawe prace i serdecznie gratulujemy!
Danuta Turczyńska
Agnieszka Olszewska
WYNIKI KONKURSU „ROMANTYZM POLSKI”
- 13.06.2022
Z wielką przyjemnością informujemy, że na konkurs wpłynęło 40 prac. Uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach: prezentacje w programie Power Point na temat dorobku i specyfiki Romantyzmu Polskiego ( Patrona Roku 2022 ), ballad A. Mickiewicza i praca plastyczna ( obraz, plakat…) zgodny z tematem konkursu.
8 czerwca jury w składzie:
Maria Roguś
Agnieszka Mroczkowska-Wiklak
Agata Fluder
Edyta Dobrzańska
oceniło prace i po niezwykle burzliwych obradach ogłosiło werdykt.
Laureaci konkursu:
I miejsce w kategorii prezentacja Romantyzmu Polskiego zajął:
Hubert Barzyc z klasy III G MAN
I miejsce w kategorii prezentacja „Ballad i Romansów” zajął:
Michał Kojtek z klasy III PPM
I miejsce w kategorii praca plastyczna zajął:
Michał Mostowiec z klasy III G MAN
II miejsca w tej kategorii zajęli:
Maria Wierzbicka z klasy I PC
Łukasz Elżbieciak z klasy III PB2
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i przygotowanie ciekawych prac, a laureatom SERDECZNIE GRATULUJEMY !
Zespół Edukacji Kulturalnej
Biblioteka Szkolna
- 09.06.2022
Pragniemy poinformować, że nasza szkoła otrzymała dotację w kwocie 15 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych ( książek niebędących podręcznikami ) w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.
Program ma na celu rozwijanie i promocję czytelnictwa oraz zakup nowości wydawniczych.
Prosimy o propozycje tytułów i autorów książek, które warto zakupić do biblioteki szkolnej. W tym celu przygotowana została krótka ankieta czytelnicza, która jest dostępna w bibliotece.
CORRIDA ORTOGRAFICZNA 2022
- 06.06.2022
27 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się I Corrida Ortograficzna 2022. Do walki z „bykami” stanęli torreadorzy z klas I-III technikum. Tekst dyktanda o wymownym tytule Nieoczekiwane spotkanie w Warszawie powstał w myśl słów Jerzego Bralczyka, że: kultura językowa zaczyna się tam, gdzie się zaczyna świadomość językowa, gdy ludzie nie tylko mówią, lecz zastanawiają się także nad tym, jak mówią, gdy zaczynają sprawdzać nieświadome poczucie językowe.
Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych języka polskiego, doskonalenie poprawności ortograficznej, interpunkcyjnej i gramatycznej, rozwijanie świadomości ortograficznej i wrażliwości na problemy pisowni, kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych; pogłębianie wrażliwości na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną tekstu pisanego jako sposobu skutecznego komunikowania się oraz kształtowanie postawy szacunku i współodpowiedzialności za dziedzictwo językowe polszczyzny.
Mistrzem Ortografii 2022 roku został Piotr Smogorzewski, uczeń kl. IBMW2
II miejsce zajął Michał Białous, uczeń kl. IMAN
III miejsce zajęła Alicja Pawlak, uczennica kl. 3GYAM
Miłośnikom ortografii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Olszewska, Danuta Turczyńska
LEKCJA O MALARSTWIE HISTORYCZNYM W MUZEUM NARODOWYM
- 06.06.2022
Klasa 3 GPIM pod opieką wychowawczyni Agnieszki Olszewskiej uczestniczyła 26 maja w lekcji muzealnej zatytułowanej „Malarstwo historycznej. Matejko i inni”, którą poprowadziła pani przewodnik z Muzeum Narodowego w Warszawie. Podczas tego spotkania uczestnicy mogli zdobyć cenne umiejętności dotyczące analizy dzieł sztuki oraz uporządkować swoją wiedzę. Najpierw uczniowie określili najważniejsze gatunki malarskie takie jak: portret, martwa natura, pejzaż, malarstwo rodzajowe, religijne oraz historyczne. Następnie zastanawiali się nad hierarchią popularności tych form w II połowie XIX wieku. Najważniejszą część lekcji wypełniła klasie wnikliwa analiza takich dzieł jak „Dirce chrześcijańska” Henryka Siemiradzkiego, „Śmierć Barbary Radziwiłówny” Józefa Simmlera, „Jezus nauczający w Kafarnaum” Maurycego Gottlieba oraz „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. Pani przewodnik przedstawiła uczniom fachową wiedzę o dziełach, którą łączyła z prezentacją ciekawostek na temat obrazów oraz ich twórców.
Spotkanie zakończyły kalambury – uczniowie w grupach pokazywali analizowane dzieła malarskie.
Międzyszkolny konkurs wiedzy z języka angielskiego „English Contest”
- 01.06.2022
Uczniowie ZSSiL nr 2 Zuzanna Mika i Michał Wądołowski uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie „English Contest” organizowanym przez Zespół Szkół Fototechnicznych. Konkurs był kierowany do uczniów wolskich szkół ponadpodstawowych. Zuzia i Michał zmierzyli się z testami w których musieli wykazać się znajomością gramatyki i słownictwa języka angielskiego oraz wiedzą z zakresu historii i kultury krajów anglojęzycznych. Oboje otrzymali wyróżnienia oraz nagrody. Zuzanna dodatkowo zdobyła nagrodę za najlepszą znajomość kultury krajów anglojęzycznych. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Marta Chrostek, Aneta Hryniewicz
Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej
- 24.05.2022
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów zastanawiających się nad wyborem dalszej ścieżki kształcenia na Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych (SiMR), które odbędą się już w najbliższą sobotę 28 maja 2022 r.
Po dwóch latach przerwy Drzwi Otwarte powracają w formie stacjonarnej. W tym roku oczekujemy Was:
- w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (pl. Politechniki 1) w godzinach 10:00-16:00,
- w Gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych (ul. Narbutta 84) w godzinach 12:00-16:00.
W Gmachu Głównym warto zajrzeć na stoisko Wydziału SiMR, na którym nasi pracownicy i studenci przekażą potencjalnym kandydatom na studia wszystkie niezbędne informacje o kierunkach studiów, zasadach rekrutacji, a także atmosferze studiowania:)
Szczególnie gorąco zachęcam jednak do odwiedzenia budynku Wydziału przy ul. Narbutta 84, gdzie jako gospodarze możemy pokazać więcej. W programie wydarzenia są m.in.:
1) Zwiedzanie laboratoriów
Terenowa gra z nagrodami – wycieczka po najciekawszych laboratoriach Wydziału w towarzystwie pracowników i studentów, zakończona miłą niespodzianką.
2) Wystawa pojazdów
Przed budynkiem Wydziału będzie można podziwiać pojazdy wykorzystywane do badań, a także wyjątkowe samochody znajdujące się w posiadaniu absolwentów Wydziału.
3) Stoiska kół naukowych
Studenckie koła naukowe działające na Wydziale zaprezentują swoją działalność i największe osiągnięcia.
4) Punkt informacyjny dla kandydatów
Możliwość porozmawiania ze studentami i pracownikami na temat Wydziału, szczegółowych zasad rekrutacji, kierunków kształcenia i życia studenckiego
Więcej informacji znajduje się:
- na stronie internetowej Wydziału SiMR:
- na oficjalnym profilu Facebook Wydziału SiMR:
https://www.facebook.com/SiMRPW
- na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej:
https://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Drzwi-Otwarte-2022
Do zobaczenia na Drzwiach Otwartych!
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danych