„NIECH ŻYJE BAL!” A.D. 2025
- 20.01.2025
- 33
„Bo to życie to bal jest nad bale. Niech żyje bal ! Drugi raz nie zaproszą nas wcale.”
Agnieszka OsieckaSłowa piosenki nie kłamią, bo Bal Studniówkowy to wydarzenie niepowtarzalne, na którym bywa się tylko raz. Przez wiele lat studniówkowaliśmy w Hotelu Lord, w tym roku po raz drugi gościł nas Courtyard by Mariott przy warszawskim lotnisku.
4 stycznia o godzinie 20, na symboliczne 100 dni przed maturą uczniowie pięciu klas maturalnych ( wraz z osobami towarzyszącymi płci na ogół pięknej ) ruszyli do poloneza. Bal otworzył słowem wstępnym pan dyrektor Piotr Zając. Katedra Wychowania Fizycznego dołożyła wszelkich starań, aby ten staropolski taniec wypadł godnie, dostarczył niezapomnianych wrażeń zarówno tańczącym, jak i zaproszonym gościom, nauczycielom, rodzicom. Gdy tradycji stało się zadość, nastąpiła główna część balu, czyli tańce, hulanki, swawole, co dokumentują załączone zdjęcia. Potwierdziły się słowa Wielkiego Mistrza z Czarnolasu:
„Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,
Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli”.
Na rozsądek, powagę, skupienie przyjdzie czas już za 100 dni.
Betlejemskie Światło Pokoju - Kochaj czynem
- 20.12.2024
- 19
20 grudnia harcerze 4 Harcerskiej Drużyny Pożarniczej "Wędrowcy" z Kobyłki przekazali Szkole Betlejemskie Światło Pokoju. W imieniu ZSSiL nr 2 Światło odebrał pan dyrektor Piotr Zając.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat co czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju "Kochaj czynem" nawiązuje nie tylko do codziennych, czasem małych i z pozoru nieznacznych, sytuacji w których możemy otworzyć się na drugiego człowieka.
"Kochaj czynem" - czasami małym, pozornie nieznacznym. Nawet drobne uczynki mają znaczenie i wszyscy musimy o tym pamiętać. Jeden do drugiego pozwala budować lepsze jutro dla nas wszystkich. Ale to także kultura wdzięczności - dziękowania sobie, doceniania oraz troski i dbałości o drugiego człowieka.
Niech hasło "Kochaj czynem" będzie naszym przewodnikiem zarówno w codziennych sytuacjach, jak i w wyjątkowych momentach, kiedy potrzebujemy się nawzajem.
Motoryzacyjna Przyszłość Dziś - Szkolenie Valeo dla Uczniów Technikum Samochodowego
- 19.12.2024
- 22
W dniu 17 grudnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym szkoleniu, które poprowadził trener firmy Valeo. Wykład, skierowany do uczniów klas 3, 4 i 5 technikum samochodowego, okazał się niezwykle cennym doświadczeniem, zarówno pod względem merytorycznym, jak i praktycznym.
Spotkanie, doskonale przygotowane i bogate w informacje, pozwoliło uczestnikom zgłębić kluczowe zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami napędu elektrycznego oraz poznać perspektywy rozwoju rynku pojazdów xEV. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi rozwiązaniami technologicznymi w tej dziedzinie, a także zrozumieć, jak elektryczność i nowe technologie zmieniają oblicze motoryzacji.
Prezenter szczegółowo omawiała kontekst rynkowy wprowadzenia pojazdów xEV, a także różnorodne rozwiązania technologiczne, które wchodzą w skład tej kategorii, w tym istotne różnice między poszczególnymi typami pojazdów elektrycznych. Uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę sieci energetycznych, co pozwoliło im zrozumieć, jak te technologie wpływają na codzienne użytkowanie pojazdów elektrycznych.
Szczególna uwaga została poświęcona tematyce kabli ładowania, a także różnym typom konektorów i standardom stosowanym w pojazdach xEV, co z pewnością stanowiło istotny element nauki praktycznej. Omówienie oferty firmy Valeo, w tym rodzajów kabli ładowania oraz ich zastosowań, pozwoliło uczniom na zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami dostosowanymi do różnych potrzeb użytkowników.
Wykład odbył się w atmosferze otwartości na pytania i dyskusję, co dodatkowo sprzyjało przyswajaniu wiedzy oraz zachęcało do aktywnego udziału w zajęciach. Wiedza przekazana przez trenera była nie tylko aktualna, ale również doskonale dopasowana do poziomu edukacyjnego uczniów, co sprawiło, że wykład był zarówno interesujący, jak i praktyczny.
Dodatkową atrakcja była interaktywna forma wykładu, dzięki której uczniowie mieli możliwość zdobycia sympatycznych nagród
Dziękujemy za spotkanie które na pewno poszerzyło nasze horyzonty, a także zmotywowało do pogłębiania wiedzy w dziedzinie pojazdów elektrycznych i ich ładowania.
Podziękowania dla firmy Toyota Chodzeń
- 19.12.2024
- 9
Z przyjemnością składamy serdeczne podziękowania firmie Toyota Chodzeń. za udostępnienie po raz kolejny części i zespołów samochodowych do celów szkoleniowych. Dzięki tej cennej współpra-cy, a także wsparciu specjalistów Toyoty, nasi uczniowie mają szansę na zdobywanie praktycznych umiejętności, rozwijanie swoich pasji motoryzacyjnych i lepsze przygotowanie do pracy w branży motoryzacyjnej.
Cieszymy się, że jak zwykle możemy liczyć na partnera, który wspiera naszą misję edukacyjną i po-maga młodym ludziom w rozwoju ich kariery zawodowej.
Dziękujemy!
MIKOŁAJE SĄ WŚRÓD NAS!
- 19.12.2024
Aż trudno w to uwierzyć, ale jednak to prawda. Nie tylko w Laponii żyją ci dobroczyńcy. Jeden żywy, prawdziwy uczęszcza do V klasy w naszej szkole. Już po raz czwarty sam jeden ufundował paczki świąteczne dla wychowanków POW Chata w Warszawie. O jego skromności i bezinteresowności świadczy wiele, między innymi to, że kategorycznie odmówił sfotografowania się z darem swego serca. Wiemy jednak, że dobro wraca.
VI EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
- 18.12.2024
- 42
W tym roku na konkurs zgłosiło się 30 uczestników, głównie z liceów warszawskich (m.in. B. PRUSA, M. KONOPNICKIEJ, H. SIENKIEWICZA, J. LELEWELA, T. CHAŁUBIŃSKIEGO…), ale przybyła także młodzież z Radomia i Legionowa. Funkcję przewodniczącej jury konkursowego przyjęła znana aktorka, pani Małgorzata Sadowska, artystka scen warszawskich, grająca w wielu filmach i serialach ( „Klan”, „Panny i wdowy”, „U pana Boga w ogródku”, „Ojciec Mateusz”, „Na dobre i złe”…). Zadanie konkursowe polegało na wybraniu wiersza Czesława Miłosza lub Kazimierza Wierzyńskiego i przygotowaniu interpretacji tego utworu. Poziom wystąpień był zróżnicowany, ale z pewnością każda recytacja zasługiwała na uwagę widzów. Po burzliwych obradach jury Nasz Gość Specjalny, czyli pani M. Sadowska ogłosiła werdykt:
I miejsce: Mateusz Surma – uczeń Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie
II miejsce: Tobiasz Krukowski – uczeń LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie
III miejsce: Wiktoria Prokop – uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu
I wyróżnienie: Karolina Wachowiak – uczennica LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie
II wyróżnienie: Karol Pająk – uczeń ZSE w Radomiu
III wyróżnienie: Emilia Kaczorek – uczennica ZSE nr 21 w Warszawie
Nagrodę Organizatora otrzymał Artur Petrusiewicz – uczeń ZSSiL nr 2 w Warszawie
SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM !
Zapraszamy za rok na VII EDYCJĘ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.
Carmen - Georges Bizet
- 11.12.2024
„Miłośc jest buntowniczym ptakiem,
Którego nikt nie może oswoić”.Uczniowie naszej szkoły oglądali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej jedno z najpopularniejszych dzieł światowych „Carmen” Goorges’a Bizeta. Jest to historia Cyganki niezdolnej do stałego uczucia. Kobiety kochanej tragiczną miłością przez Don Joségo, Micaëli i toreadora Escamilla. Spektakl oczarował nas pełną werwy akcją i niezapomnianą muzyką.
Uczniowie po wizycie w Operze otrzymali zestaw zadań w języku niemieckim, w celu utrwalenia treści tego dzieła.
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danych