Pogotowie Naukowe
- 30.09.2019
EDUKACJA KULTURALNA czyli BIGOS W TEATRZE NARODOWYM - UCZTA DUCHOWA I KULINARNA
- 30.09.2019
W ostatnią sobotę września wielbiciele Melpomeny z naszej szkoły rozpoczęli nowy sezon teatralny wizytą w Teatrze Narodowym. W grupie 32 osób obejrzeliśmy spektakl pt. „Ułani”. Sztuka napisana przez Jarosława Marka Rymkiewi- cza w sposób nieco obrazoburczy rozprawia się z mitami narodowymi. Autor odwołuje się do twórczości wieszczów romantycznych, ale także do mistrza groteski i kpiny Witolda Gombrowicza, a nawet do poezji Juliana Tuwima ( Mariusz Benoit na zadzie rumaka recytuje… „Lokomotywę” ). Wiersz o żabo-bocianie w Muzeum Wszech-Ułaństwa Polskiego wywołuje – szczególnie u nastoletniego widza – pewną konsternację i niepewność co do intencji artystów. Jednak trwa to tylko chwilę, bo już zapraszają nas do zwiedzenia wyżej wspomnianego muzeum, wypróbowania rekwizytów interaktywnych, sfotografowania się na „Kanapie Omdleń”, a przede wszystkim degustacji staropolskiego bigosu, przygotowanego według receptury autora „Pana Tadeusza”. A wszystko to miało miejsce w Świątyni Sztuki, czyli Teatrze Narodowym.Szkolna Grupa Teatralna
Warsztaty w Poliglotce
- 30.09.2019
W piątkowe popołudnie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach językowych, zorganizowanych z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Warsztaty zorganizowała Poliglotka - biblioteka na Woli. Uczniowie, pod opieką Elżbiety Haczyk, mieli możliwość sprawdzenia się w niuansach językowych języka angielskiego. Okazało się, że niuanse te nie sprawiły im większych kłopotów. Gratulujemy :)
Szkoła z pomysłem
- 26.09.2019
24 września w Centrum Nauki Kopernik odbyła się Jubileuszowa X Gala samorządowych projektów systemowych, mających na celu jakościowy rozwój szkół. Galę otworzyła Pani Renata Kaznowska – zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. Podczas uroczystości warszawskim szkołom zostały przyznane Certyfikaty Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA, potwierdzające osiągnięcie pożądanego standardu opieki nad uczniem uzdolnionym oraz Honorowe Wyróżnienia Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”.
Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ nasza szkoła otrzymała Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy w konkursie „Szkoła z pomysłem”. Znaleźliśmy się w gronie laureatów - 11 warszawskich szkół, których działania doceniła komisja konkursowa.
Do konkursu zgłosiliśmy realizowany od października 2018 roku projekt „Jedziemy z prądem”, którego celem jest zapoznanie młodzieży szkół samochodowych z nowymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w zakresie napędów hybrydowych i elektrycznych w różnych markach samochodów oraz budowanie świadomości proekologicznej. Zaproszeni goście reprezentujący poszczególne marki przedstawiają swoje dokonania i prezentują samochody. W poprzednim roku szkolnym odbyły się warsztaty z Toyotą, MAN, Nissan, Hyundai, Kia, BMW. Zakończenie projektu planujemy w październiku 2019 roku.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu za ich wysiłek. Bardzo cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia, które mobilizuje nas do dalszych działań i realizacji kolejnych projektów.Artykuł na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawa - link
Międzynarodowa wymiana młodzieży
- 26.09.2019
- 6
Grupa młodzieży z naszej szkoły, pod opieką pani Agnieszki Lubaś oraz pana Łukasza Morgasia, brała udział w tygodniowym pobycie w Niemczech w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży. Wspólnie ze swoimi niemieckimi kolegami uczyli się, zwiedzali i pracowali.
W czasie pobytu w Niemczech mieliśmy okazję zobaczenia fabryki Mercedesa w Bremie, spędzenia całego dnia wspólnie z niemieckimi partnerami w serwisach samochodowych, w których nasi koledzy na co dzień pracują oraz wspólnie diagnozowaliśmy i naprawialiśmy błędy w instalacji elektrycznej, przy tej okazji uczestniczyliśmy w zajęciach na sali praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół w Buxtehude. Wspólne gotowanie pokazało, że nasi uczniowie mają również talenty kulinarne.
Cały projekt trwał od 23.09.2019 do 28.09.2019. Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo usatysfakcjonowani i z motywacją do nauki języków obcych.
Serdecznie dziękujemy Miastu Stołecznemu Warszawa oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy młodzieży za pomoc w sfinansowaniu międzynarodowej wymiany młodzieży w naszej szkole.
Mistrzostwa Dzielnicy Wola w Biegach Przełajowych
- 25.09.2019
- 4
W dniu 23.09.2019 w parku Sowińskiego odbyły się mistrzostwa dzielnicy Wola w biegach przełajowych. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli w nich dwa medale. I miejsce na dystansie 2000m zają Mirosław Tymczyszyn, III miejsce na tym samym dystansie zają jego brat Sławomir Tymczyszyn. VI miejsce zają Krystian Kaliszkiewicz.
Szkolimy się u Mistrzów! Konkursy Mistrzowie Toyoty 2019
- 24.09.2019
- 1
21 września 2019 r. w salonie Toyota ANWA Aleja Pokoju w Krakowie odbyły się finały konkursów „Mistrzowie Toyoty 2019” w kategoriach Doradca Serwisowy i Sprzedawca Części
Doradcy serwisowi musieli wykazać się perfekcyjną znajomością procedury przyjęcia samochodu do serwisu czy wydania po obsłudze serwisowej, umiejętnością wsparcie klienta oraz przeprowadzenia trudnej rozmowy w zakresie realizacji kampanii serwisowej.
Sprzedawcy części musieli natomiast wykazać się umiejętnością doboru i prezentacji części zamiennych do określonego modelu, biegłą obsługą systemów zamawiania części oraz wiedzą o ofercie akcesoryjnej.
Dla nas szczególne znaczenie ma fakt, że ze stacji w której odbywają zajęcia praktyczne nasi uczniowie, stacji Toyota Chodzeń Czerniakowska, startowało aż 3 finalistów: Adam Napieralski w kategorii doradca serwisowy – zajął III miejsce w finale, Piotr Buzałek – sprzedawca części zajął IV miejsce i Piotr Przepiórka – sprzedawca części zajął I miejsce.
Warto podkreślić, że stacja Toyota Chodzeń Czerniakowska, jest prawdziwą stacją Mistrzów. Wśród jej pracowników jest wielu finalistów i zwycięzców poprzednich edycji konkursów.
Zwycięzcom i wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!
Czekamy na kolejne Konkursy Toyoty już z naszymi absolwentami w finale.
UROCZYSTOŚĆ PRZY POMNIKU POLEGŁYM I POMORDOWANYM NA WSCHODZIE
- 19.09.2019
„Przechodniu, przerwij marsz swój i zdejmij nakrycie głowy
Przed pomnikiem – symbolem Ofiar Anonimowych
Tych co za Polskę, wiarę i za honor narodu
Oddali swoje życie w czerwonych kaźniach wschodu”
Marian Jonkajtis (fragment)
80 lat temu Armia Czerwona napadła na wschodnie tereny Polski, mordując wziętych do niewoli polskich żołnierzy i masakrując ludność cywilną. 17 września, w samo południe a następnie wieczorem, już od 24 lat uczniowie warszawskich szkół spotkali się przy pomniku, aby oddać hołd setkom tysięcy Polaków Poległych i Pomordowanych na Wschodzie. Naszą szkołę godnie reprezentowała klasa IVPC i IIIPC. Wystawiliśmy poczet sztandarowy i w podniosłej atmosferze daliśmy świadectwo pamięci o tych tragicznych kartach w dziejach Polski.
80 rocznica agresji ZSRR na Polskę
- 17.09.2019
17 września 1939 r. oddziały Armii Czerwonej bez wypowiedzenia wojny przekroczyły granice Polski. Związek Radziecki zaatakował nasz kraj, będący od 1 września 1939 r. w stanie wojny z Niemcami.
Agresja ZSRR była następstwem podpisanego 23 sierpnia1939 r. paktu Ribbentrop-Mołotow. Oficjalnie był paktem o nieagresji między III Rzeszą a ZSRR. Zawierał jednak także tajny protokół dodatkowy, w którym zaplanowano przyszły rozbiór Polski.
Oddziały ZSRR maszerowały przez kraj, dopuszczając się licznych zbrodni wojennych, mordując jeńców i ludność cywilną. Podczas walk zginęło ok. 3-3,5 tys. polskich żołnierzy i cywili, a ok. 10 tys. było rannych. Do niewoli wzięto ok. 250 tys. osób (w tym ok. 18 tys. oficerów), w sumie na wschód w latach 1939-1941 deportowano nawet 1,5 mln osób.
W wyniku dokonanego rozbioru Polski Związek Radziecki zagarnął obszar o powierzchni ponad 190 tys. km kw.z ludnością liczącą ok. 13 mln.
28 września 1939 r. ZSRR i III Rzesza podpisały tzw. Traktat o granicach i przyjaźni, zwany też drugim paktem Ribbentrop-Mołotow, przypieczętowujący podział Polski.
Dostęp mobilny do dziennika elektronicznego
- 18.09.2019
Dostęp do dziennika elektronicznego na urządzeniach mobilny możliwy jest poprzez aplikację Dzienniczek+ oraz Wulcanowy dzienniczek (wyłącznie urządzenia z Androidem).
Aplikację Dzienniczek+ można pobrać w sklepie Google, w sklepie AppStore oraz w sklepie Windows.
Instrukcja rejestrowania urządzenia mobilnego w aplikacji "Dzienniczek+" - POBIERZ