Stypendium Prezesa Rady Ministrów
- 08.12.2020
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie
Maciej Pachniewski z klasy 2 GPIM
oraz
Maciej Lipiński z klasy 2 PMAN
zostali uhonorowani stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom, ich nauczycielom i rodzicom
oraz
życzymy dalszych sukcesów!
Stypendium Ministra Edukacji i Nauki jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów odznaczających się wybitnymi osiągnięciami edukacyjnymi. Każdego roku do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpływa ok. 2 tys. wniosków o przyznanie takiego stypendium. Wszystkie one prezentują sylwetki uczniów, którzy mogą pochwalić się znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji.
Zajęcia Praktyczne - Ważne
- 27.11.2020
Szanowni Rodzice i Uczniowie,
Od dnia 30.11.2020r. (poniedziałek) wracamy do stacjonarnych zajęć praktycznych. Zajęcia praktyczne w szkole, w Centrum Kształcenia Zawodowego na ul. Mińskiej i serwisach na mieście, odbywają się zgodnie z grafikiem przejść. Uczniowie odbywający zajęcia w serwisach na mieście w przypadku, gdy serwis odmówi przyjęcia na zajęcia praktyczne zobowiązani są do niezwłocznego powiadomienia wychowawcy klasy o tej sytuacji.
Praktyka zawodowa odbywa się w formie Projektu Edukacyjnego.
KONKURS – „KSIĄŻKA NA RECEPTĘ”
- 17.11.2020
"Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów"
Jarosław IwaszkiewiczPrawdopodobnie każdy z nas doświadczył w życiu terapeutycznych wartości literatury. Mogło się to odbyć w sposób bardziej lub mniej świadomy. Spróbujmy sobie przypomnieć tekst, po przeczytaniu którego poczuliśmy, że "urosły nam skrzydła", wzruszył nas czy zachęcił do głębszej refleksji.
Regulamin konkursu:
1. Przedmiotem konkursu jest napisanie recenzji wybranej przez siebie książki, która pomogła w uwolnieniu się od stresu, zrelaksowała, czy wywołała uśmiech na twarzy.
2. Celem konkursu jest rozbudzanie twórczości literackiej uczniów, ukazanie terapeutycznych właściwości książek, promocja czytelnictwa i biblioteki.
3. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie ZSSiL nr 2 w Warszawie.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie samodzielnie napisanej recenzji wybranej książki ( w trakcie nauki zdalnej prace można przesyłać poprzez dziennik elektroniczny na nazwiska - Joanna Fluder, Edyta Dobrzańska ). Praca powinna zawierać imię i nazwisko autora.
5. Prace konkursowe będzie oceniało powołane jury. Kryteria oceny: samodzielność myślenia, poprawność stylistyczna i językowa, odpowiedni dobór literatury.
Czas trwania konkursu 16.11. - 11.12.2020 r.
Najlepsze recenzje zostaną uhonorowane nagrodami.
Zapraszamy do udziału w konkursie !!!
102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
- 10.11.2020
11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń – nasz kraj odzyskał niepodległość.
10 listopada 1918 r. powrócił do Warszawy, zwolniony z więzienia w Magdeburgu, Józef Piłsudski. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna oddała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo nad wojskiem, a 14 listopada 1918 r. rozwiązała się, przekazując Marszałkowi całą władzę nad tworzącym się państwem.
Listopad 1918 r. był dopiero początkiem budowy niepodległej Polski . Młode państwo polskie musiało sobie poradzić z licznymi problemami, odbudową po latach zaniedbań i zniszczeń wojennych systemu administracyjnego, prawnego, monetarnego, ochroną nowych granic i wreszcie zorganizowaniem nowego systemu politycznego.Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, gospodarczego i cywilizacyjnego.
SZKOLNY KONKURS POLSCY NOBLIŚCI LITERACCY
- 29.09.2020
SZKOLNY KONKURS
POLSCY NOBLIŚCI LITERACCY
REGULAMIN KONKURSU1. Organizatorami konkursu są: Maria Roguś – język polski oraz Joanna Fluder
i Edyta Dobrzańska – biblioteka.
2. Cele konkursu:- poznanie historii Nagrody Nobla
- pogłębienie wiedzy o polskiej literaturze
- przypomnienie biografii i twórczości polskich laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury
- kształtowanie postaw patriotycznych
3. Adresaci konkursu: Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2
4. Wymagania konkursowe Prezentację przygotowaną w programie Power Point należy przekazać osobiście na nośniku elektronicznym do organizatorów lub przesłać na adres: maria.rogus@wp.pl
Termin nadsyłania prac: 20 grudnia 2020 r.
Praca powinna zawierać następujące informacje:- imię i nazwisko autora, klasa
- zgoda na publikowanie pracy w szkole i poza nią
- zgoda na przetwarzanie danych osobowych ( RODO )
5. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w styczniu 2021 r. na stronie internetowej szkoły.
6. Nagrody - Laureaci 3 pierwszych miejsc otrzymają na koniec roku szkolnego nagrody ufundowane przez Dyrektora ZSSiL nr 2/Radę Rodziców. Wszyscy autorzy prac zaklasyfikowanych przez organizatorów otrzymają oceny cząstkowe z języka polskiego.
7. Postanowienia końcowe- sprawy nieuregulowane powyższym regulaminem rozstrzygają organizatorzy konkursu
- organizatorzy nie zwracają prac konkursowych
- ocena komisji jest ostateczna i nie podlega odwołaniu
- przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem powyższego regulaminu
List Prezydenta Warszawy do Rodziców
- 19.10.2020
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danych