Szanowni Państwo,
informujemy, że działająca w naszej szkole Stacja Kontroli Pojazdów będzie nieczynna w terminie od 1 lipca 2026 r. do 31 sierpnia 2026 r.
Szanowni Państwo,
informujemy, że działająca w naszej szkole Stacja Kontroli Pojazdów będzie nieczynna w terminie od 1 lipca 2026 r. do 31 sierpnia 2026 r.
Drodzy Uczniowie,
zakończenie roku szkolnego 2025/2026 rozpocznie się o godz. 9.30 spotkaniem z Dyrektorem szkoły w sali konferencyjnej dla uczniów wyróżniających się w nauce i działalności szkolnej.
Spotkania z wychowawcami klas rozpoczną się o godz. 10.30 w poszczególnych salach lekcyjnych.
Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich szkoły branżowej odbędzie się o godz. 11.00 w sali konferencyjnej.
W mijającym roku szkolnym nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w projekcie „Hejt to nie fejk”, którego celem było przeciwdziałanie przemocy, budowanie postaw opartych na szacunku oraz promowanie bezpiecznych relacji rówieśniczych.
W ramach projektu braliśmy udział w licznych spotkaniach, warsztatach i działaniach edukacyjnych. Uczniowie uczestniczyli m.in. w spektaklu w Teatrze Kamienica, warsztatach „Stop Hejtowi” w TVP oraz spotkaniach ze specjalistami i ekspertami zajmującymi się problematyką hejtu. Zdobyta wiedza i doświadczenia stały się inspiracją do podejmowania własnych inicjatyw społecznych i artystycznych w szkole.
Zwieńczeniem całorocznej pracy był udział w koncercie finałowym projektu, który odbył się 19 maja w Amfiteatrze Parku Sowińskiego. Była to okazja do zaprezentowania efektów działań młodzieży oraz wspólnego podsumowania projektu.
Dziękujemy Uczniom za zaangażowanie, kreatywność i aktywny udział w realizacji projektu. Już dziś zachęcamy Was do włączania się w podobne działania w nowym roku szkolnym 2026/2027 i wspólnego tworzenia szkoły wolnej od hejtu. Nagrody czekają! J
Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych oraz pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji!
W III edycji konkursu na recenzję książki wypożyczonej z naszej szkolnej biblioteki udział wzięło 30 uczniów z kilku klas technikum. Podobnie jak w latach ubiegłych największym zainteresowaniem cieszyły się książki związane z motoryzacją, sportem, szeroko pojętą sensacją, wizjami futurystycznymi, ale zdarzały się także lektury szkolne ( „Lalka”, „Rok 1984” ). W większości recenzji znalazły się oceny subiektywne, poparte argumentami i przykładami, rekomendacje zachęcające do wypożyczenia omawianej książki z biblioteki.
Wyścig z technologicznym alzheimerem wygrał uczeń klasy III PIM Wojciech Stafecki, który za recenzję „Lalki” B. Prusa uzyskał 20 punktów, zajął I miejsce, otrzymał ocenę bardzo dobrą z języka polskiego oraz obietnicę nagrody na koniec roku szkolnego. Miejsce II przypadło uczniowi tej samej klasy Sergiuszowi Szczepanikowi, a na III pozycji znalazł się Artur Kalinowski z klasy III BMW1. Wszyscy uczestnicy konkursu, których prace nadesłane na konkurs spełniły kryteria określone przez organizatorów, otrzymali oceny cząstkowe z języka polskiego, adekwatne do poziomu napisanej recenzji.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszego nietypowego wyścigu z groźnym przeciwnikiem.
ZESPÓŁ EDUKACJI KULTURALNEJ
W środę 27.05 odbył się Turniej Piłkarski z okazji Dnia Dziecka. Są to nasze wewnątrzszkolne zawody, które cieszą się niesłabnącą popularnością. W tym roku było podobnie. Do turnieju organizowanego przez nauczycieli wf zgłosiło się 12 drużyn, które podzielone były na 3 grupy po 4 zespoły. Następnie najlepsi grali już w fazie pucharowej. Mistrzowskiego tytułu po raz kolejny bronili zawodnicy pod nazwą FC Florki, w tym roku uczniowie klasy 4 BMW3. Do tej pory wygrywali nasz turniej 3 razy. W obecnym roku szkolnym udało im się to po raz 4, choć stawka była bardzo wyrównana. W finale pokonali FC BITE KONIE, uczniów reprezentujących klasę 4 TY1. W meczu o 3 miejsce lepsza była drużyna FC OŁÓŁEK (3 MAN) od ekipy MAŁEGO HAKA (4 TY2). Wszystkie 4 najlepsze drużyny uhonorowane zostały nagrodami rzeczowymi i czekoladami, a pierwsze 3 miejsca otrzymały pamiątkowe medale. Królem strzelców został Wojciech Akonom z klasy 3 MAN, zdobywca 19 goli. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział oraz przyjazną atmosferę podczas rozgrywek, które stały na wysokim poziomie. Tym turniejem zakończyliśmy sezon zawodów sportowych w roku szkolnym 2025/2026. Kolejna szansa na sukcesy już od września!
Drodzy Absolwenci, egzamin praktyczny poprawkowy w kwalifikacji MOT.06 odbędzie się 1 czerwca 2026 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej. Na egzamin należy zgłosić się 30 minut przed jego rozpoczęciem. Na egzamin należy zabrać dokument tożsamości i długopis z czarnym wkładem.
Piękna słoneczna pogoda sprzyjała rowerzystom z klasy 4BMW3, którzy pod opieką wychowawcy p. prof. Agnieszki Mroczkowskiej-Wiklak i p. prof. Mariusza Romanowskiego wyruszyli 29 maja br. na wycieczkę rowerową do Ossowa. Celem było Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920.
Trasa nie była wymagająca, bo prowadziła wygodnymi drogami, ale aby ją przejechać, potrzebna była kondycja (trasa przejazdu w obie strony wyniosła ok. 45 km). Nie obyło się bez kłopotów, bo jeden z rowerów odmówił współpracy już na miejscu zbiórki. Na szczęście – wszystko udało się opanować i z prawie godzinnym opóźnieniem można było wyruszyć.
Po przyjeździe do Ossowa uczniowie zwiedzili Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 - miejsce, które przybliża kulisy jednej z najważniejszych batalii w historii Polski i Europy. Bitwa warszawska określana jest mianem "cudu nad Wisłą" i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata. To właśnie ona zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem. Dodatkową atrakcją była wizyta na strzelnicy laserowej, która znajduje się na terenie Muzeum.
Po chwili relaksu rowerzyści ruszyli w drogę powrotną, która nie była już tak przyjemna, bo trzeba było jechać pod wiatr. Jazda trwała nieco dłużej, wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.
Kolejne Dni Otwarte naszej szkoły już za nami. Tym razem uczniowie klas ósmych wolskich szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem oraz wyposażeniem naszej placówki. Potencjalni kandydaci mogli obserwować realne zajęcia dydaktyczne, odwiedzić specjalistyczne pracownie oraz aktywnie uczestniczyć w zajęciach praktycznych i ćwiczeniach warsztatowych. Uczniowie poznali również podstawy zawodowego języka angielskiego.
Serdecznie dziękujemy za tak liczne uczestnictwo uczniów ze szkół podstawowych: SP 221, SP 236, SP 148, SP 238, SP 26 oraz SP 386. Słowa uznania kierujemy także do nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie i poprowadzenie interesujących zajęć, a przede wszystkim do Adriana i Jakuba z klasy 2BY oraz Jakuba i Kacpra z klasy 2PK, którzy z ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością zaprezentowali naszą szkołę, profesjonalnie zaopiekowali się gośćmi oraz przygotowali niespodziankę w postaci quizu z drobnymi upominkami od szkoły.
Do zobaczenia 1 września!
DZIEŃ OTWARTY W SALONIE INCHCAPE WARSZAWA DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH I LICEALNYCH NR 2 W WARSZAWIE
Za nami już trzecia edycja Dnia Otwartego w salonie Inchcape Warszawa, przygotowana – jak zwykle – na najwyższym poziomie. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać strukturę oraz filozofię działania firmy, a także spotkać kierowników poszczególnych działów, którzy przybliżyli specyfikę swojej pracy i model organizacyjny przedsiębiorstwa.
Duże zainteresowanie wzbudziło bardzo ciekawe i wartościowe wystąpienie specjalistek ds. rekrutacji dotyczące wartości firmy oraz oczekiwań wobec przyszłych pracowników branży motoryzacyjnej. Cenne wskazówki i praktyczne rady z pewnością okażą się pomocne w dalszym rozwoju zawodowym naszych uczniów, którzy zgodnie deklarowali, że pasję, zaangażowanie i dyscyplinę pracy chcą rozwijać już dziś. Jesteśmy przekonani, że już od września zaowocuje to jeszcze większym zaangażowaniem podczas praktyk zawodowych, a w przyszłości poszerzy grono absolwentów naszej szkoły zatrudnionych w Inchcape.
Szczególnym momentem było spotkanie z Kamilem – absolwentem naszej szkoły, który od niemal roku kontynuuje swoją zawodową drogę w Inchcape już jako pracownik firmy. Jego historia była dla uczniów doskonałym przykładem na to, że marzenia, zaangażowanie podczas zajęć praktycznych i praktyk zawodowych, w połączeniu z konsekwentną pracą, mogą prowadzić do zawodowego sukcesu.
Wiele emocji dostarczył również quiz przygotowany przez organizatorów. Trzech laureatów miało wyjątkową okazję odbyć niezapomnianą przejażdżkę flagowym pojazdem premium marki XPENG.
Kolejnym, szalenie interesującym etapem wydarzenia był bezpośredni kontakt z pełnymi pasji i zaangażowania pracownikami, którzy z prawdziwym profesjonalizmem i ogromną dbałością o szczegóły prezentowali swoje miejsca pracy – stanowiska serwisowe oraz salony sprzedaży marek BMW, MINI, XPENG oraz BMW Motorrad. Miłym akcentem była dla nas również możliwość obserwowania przy pracy uczniów naszej szkoły odbywających zajęcia praktyczne.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu, serdeczności i życzliwości okazywanych naszej młodzieży na każdym kroku. Serdecznie dziękujemy całemu zespołowi Inchcape Warszawa za niezwykle ciepłe przyjęcie oraz inspirujące spotkanie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Powered by aSc EduPage