Teatr Współczesny udostępnia 26.03.2021 r. o godz. 19.00 bezpłatnie przedstawienie online
Wstyd reż. Wojciech Malajkat (dla widzów od lat 16)
Teatr Współczesny udostępnia 26.03.2021 r. o godz. 19.00 bezpłatnie przedstawienie online
Wstyd reż. Wojciech Malajkat (dla widzów od lat 16)
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca 2021r. do 11 kwietnia 2021r., naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół dla dzieci i młodzieży w całym kraju.
Do 11 kwietnia 2021r. zostaje przedłużone kształcenie na odległość dla szkół:
• ponadpodstawowych,
• szkół dla dorosłych,
• placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.
Organizacja praktycznej nauki zawodu, w tym nauki nauki jazdy, zostaje utrzymana na dotychczasowych zasadach.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
1.Konkurs jest przeznaczony dla uczniów ZSSiL nr 2 w Warszawie.
2 . Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej życia w Niemczech.
3. Cele konkursu:
• popularyzacja wiedzy na temat życia w Niemczech
• rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informatyczną,
• kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji,
• wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich,
4. Sposób przeprowadzenia konkursu:
Prace należy wykonać samodzielnie. Prezentacja zgłoszona do konkursu powinna być wykonana w programie PowerPoint, w języku polskim lub niemieckim. W prezentacji powinny być zawarte informacje o wykorzystywanych materiałach źródłowych oraz o autorach pracy (na ostatnich slajdach prezentacji). Praca powinna zawierać minimum 20 slajdów.
5. Miejsce i termin składania prac: prace należy wysyłać do nauczycielki organizującej konkurs: Lucyny Piesiak
na adres: konkurs.szkola@gazeta.pl
Prace przyjmowane będą do dnia 31.03.2021r.
6. Wynik konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły, a najlepsze prace zostaną nagrodzone.
7. Komisja najwyżej oceni prace:
Zwróci także uwagę na:
8. Praca powinna obejmować następujące zagadnienia:
- opis społeczeństwa w Niemczech
- opieka medyczna
- wsparcie socjalne
- obcokrajowcy na terenie Niemiec
- ubezpieczenie zdrowotne
- mieszkanie
- praca w Niemczech
9. Postanowienia końcowe.
Decyzja komisji oceniającej jest nieodwołalna. Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego Regulaminu. Akceptacja powyższego regulaminu wiąże ze sobą prawo do późniejszego wykorzystania prac przez szkołę.
Terminy spotkań dla rodziców na temat depresji prowadzone przez dr Konrada Ambroziaka z Fundacji Psycho-Edukacja
26 lutego 18.00 - 20.00 Czym jest depresja? Specyfika depresji u dzieci i nastolatków. (edycja I) Dołącz do zdarzenia na żywo
9 marca 18.00 - 20.00 Czym jest depresja? Specyfika depresji u dzieci i nastolatków. (edycja II)Dołącz do zdarzenia na żywo
15 marca 18.00 - 20.00 Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii. (edycjaI) Dołącz do zdarzenia na żywo
17 marca 18.00 - 20.00 Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii. (edycja II) Dołącz do zdarzenia na żywo
Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.
Z przyjemnością informujemy, że Jury Konkursu w składzie: Maria Roguś, Joanna Fluder, Edyta Dobrzańska wyłoniło laureatów konkursu.
I miejsce: Michał Kaźmierczuk – klasa III PIM - Nagrodzona praca konkursowa
II miejsce: Hubert Płóciennik – klasa I PB1
III miejsce: Mateusz Pałyska – klasa II PTY
Wyróżnienie: Maciej Pachniewski – klasa II GPM
GRATULACJE !!!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klasy II G PIM/PORSCHE przygotowali nagranie z różnymi polskimi łamańcami językowymi.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako źródła dziedzictwa kulturowego. Podstawowym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwiększanie świadomości znaczenia języka i kultury, budowanie porozumienia ponad podziałami, pokoju oraz dbałości o wspólne działania oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu.
Maturzystów zachęcamy do wzięcia udziału w nowej i darmowej inicjatywie wspierającej uczniów w przygotowaniach do nadchodzącej matury z matematyki.
Rozpoczynając od 22 lutego, w każdy poniedziałek o godzinie 20:00, rusza cotygodniowy cykl LIVE’ów maturalnych (lekcje prowadzone na żywo) na kanale YouTube, gdzie Sylwia Naumczuk poprowadzi dla uczniów z całej Polski lekcje powtórkowo-przygotowujące do matury z matematyki.
Całość będzie dostępna na kanale Lernado na YouTube pod bezpośrednim linkiem:
Deklaracje wypełniają uczniowie klas 3 technikum oraz klasy 3 szkoły branżowej.
Deklaracje należy wypełnić i przesłać do 07.02.2021 na e-mail - D.Z2021@zssl2.onmicrosoft.com
lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły.
W tytule wiadomości proszę podać imię i nazwisko oraz klasę.
Poniżej linki do pobrania deklaracji:
Szkoła Branżowa - Deklaracja Link
Technikum - Deklaracja Link
Audiobooki lektur i klasyka literatury, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. W cyfrowej Bibliotece Narodowej https://polona.pl/ przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury obowiązkowe i uzupełniające. Kolekcje dostępne są pod linkami:
Lektury – szkoła podstawowa
LINK
Lektury – szkoła ponadpodstawowe
LINK
W obu kolekcjach znalazło się 212 publikacji, dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online.
Ponadto przygotowano ponad 1200 e-booków publikacji z domeny publicznej. Dostęp do wszystkich tytułów jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Publikacje w formatach MOBI, EPUB i PDF można pobierać z POLONY, a po pobraniu korzystać z nich bez konieczności dostępu do internetu. Dostępne są też materiały pomocnicze pozwalające na prowadzenie zajęć online. Znalazły się m.in. kolekcje dotyczące władców Polski, kolekcje związane z nazwiskami najwybitniejszych polskich pisarzy, w których poza ich publikacjami znajdują się również teksty dotyczące ich twórczości. Powstały również kolekcje rozwijające zainteresowania uczniów.
W cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica udostępniono ponad 21000 publikacji – artykułów z czasopism naukowych.
Powered by aSc EduPage