• POLECAMY

• 15.06.2020 23:36
      • Co czytać w wakacje ?
      • Wakacje to świetny moment na nadrobienie zaległości i podniesienie poziomu czytelnictwa.

Dla tych, którzy uwielbiają rozwiązywać zagadki kryminalne

Robrt Małecki Skaza - Z zamarzniętego jeziora niedaleko Chełmży zostaje wydobyte ciało nastolatka. Zdaniem patologa śmierć chłopaka nastąpiła w wyniku utonięcia. Odnaleziono również inne, nie noszące śladów żadnego przestępstwa zwłoki bezdomnego mężczyzny. Jedyne co łączy oba zgony to zimna noc, jednak komisarz Bernard Gross widzi w obu sprawach więcej pytań niż odpowiedzi.

Dla tych, którzy lubią podróże

Piotr Chmieliński Rowerem po Amazonce. Bracia Dawid Anders i Hubert Kisiński w podróży przez największą rzekę świata - Historia niezwykłej wyprawy dwóch braci, którzy przemierzyli największą rzekę świata…na rowerach. Zakrawała na niemożliwe do zrealizowania szaleństwo, okazała się wspaniałą przygodą i cenną życiową lekcją. Dla jednego była spełnieniem marzeń, dla drugiego – ostatnią szansą na ocalenie.

Dla tych, którzy uwielbiają się bać

Robert Bloch Psychoza - Jest ciemna, burzliwa noc, Mary Crane zauważa neon reklamujący Motel Bates. Wyczerpana, zmęczona i zziębnięta, marzy jedynie o gorącym prysznicu i wygodnym łóżku. Oferowany jej pokój był nieco zaniedbany, ale czysty, a właściciel motelu - Norman Bates - wydawał się miły, ale nieco... dziwny.

Dla tych, którzy zaczytują się w biografiach

Luka Modric, Robert Matteoni Moja gra. Autobiografia - Gdy Luka Modric ma sześć lat, wybucha wojna o niepodległość Chorwacji. Chłopiec z rodzicami ucieka z rodzinnego miasta. Dzieciństwo spędzi w obozie dla uchodźców. By zapomnieć o wojnie, zacznie grać w piłkę na hotelowym parkingu. Zapragnie być jak ówczesne legendy piłkarskie Francesco Totti i Zvonimir Boban.

Dla tych, którzy w wakacje planują nadrobić klasykę

Joseph Heller Paragraf 22 -  W trakcie II wojny światowej, na włoskiej wyspie stacjonują amerykańskie oddziały lotników z dziwnymi przypadłościami. Każdy z nich, obciążony bagażem własnych problemów, wegetuje na wyspie wykonując bezsensowne prace lub trwa w bezczynności. Celem jest przeżyć.

Dla tych, których pasjonują niewyjaśnione, mrożące krew w żyłach tajemnice

Will Pearson Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna - Tajemnicze istoty, jak potwór z Loch Ness czy Wielka Stopa, starożytne kody, których nie są w stanie złamać najnowocześniejsze komputery i zagadkowe budowle, które nie miały prawa powstać setki lat temu. Ta książka jest pełna historii, które mogą was zafascynować i przestraszyć, na pewno zaś sprawią, że sami zaczniecie zadawać pytania.

• Poniedziałek 20.05.2024